märts 19, 2024

Pean rääkima!

Eile õhtuse õõvastava loo jätkuks tahan rääkida mõnest asjast.
1. Tihti on olnud kommentaarid, kui kedagi kuskilt oled päästnud lause peale “lööme maha, paneme magama, laseme metsa”, et see on koeraomaniku psüholoogiline manipulatsioon…telgitaguseid teades, siis kahjuks see ei ole nii..
Olen päris mitu koera kuuli, labida eest ära toonud minuteid enne teo toimepanekut. Kirjutada paljudest asjadest ei saa, sel lihtsal põhjusel, et rikutakse INIMÕIGUSI.
2. Kui keegi arvab, et mtüd koosnevad sassis eitedest, kes k.a laup.,pühapäeviti käivad punastelt siidipatjadelt ööbikukeeli söövaid koeri ära võtmas, siis eksite
3. Mtüd maadlevad samal ajal politsei, pta, vallaametnike ja omanikuga kui koer kuskil aia ääres viimaseid hingetõmbeid teeb.
Näide. Garaazide vahel valudes malamuut.
Kõne ptale, olukorrast lühiülivaade, kiibikontroll, omanikuga kontakti ei saa, “mingi” ametnik tuleb kohale, vaatab vasakult, paremalt -aitab koera autosse tõsta.
Auto mädahaisu täis, suund kiirabisse ,kui poole tee peal tuleb teiselt (pealikumalt) pta ametnikult kõne. Omanik olemas, annab tagumiste jalgade  jaoks “mingit” valuvaigistit, viige koer KOHE ketti samasse kohta tagasi.
Minu poolne jutt oli lühi..” töll mine per..se”
Omanikuga sai “suheldud” kogu sõidu aeg. Härra ise soomes, tablettide nimesid ei tea, ülbitsemine.
Pta suhtumine muutus järgmine päev kui saatsin ulatuslikust päraka mädanevast kasvajast pildid,haigusloo ja eutaneerimisotsuse.
4. Mtü kellel on väga kõlav nimi, kes oleks pidanud reedese abipalve peale reageerima, (tapmisähvardus) pidas nädala vahetust. Kahjuks inimene kes abi otsis helistas valesse kohta.
Kõlava nimega mtü ampluaa on siiski ainult seminarid ja kuutide korrastamised kus piltidelt on raske aru saada mis enne, mis pärast.
5. Sama proua soovis meilt Cuccit..
Jutt oli ilus aga sisetunne ei olnud nõus. Õnneks, sest muuljuhul ei kirjutaks ma täna kodus, köögilaua taga seda postitust.
Ainuüksi mõte, et koer on oma teada, omas kodus, mis on tema turvakoht, rebitakse välja, pekstakse ja alles siis tapetakse ..mõistus keeldub ..
Kõlava nimega ühingule ikka ilusaid nädalalõppe, Sämmy omanikule ja tapjatele, piinarikast elu.


Sämmy.. anna andeks.

Leave A Comment