jaanuar 9, 2024

Emotsioonist ajendatud päästmisest


On lugematus koguses postitusi, kus üldjuhul vanadel eluaegsetel ketikoertel on pärast peremehe surma loetud päevad eutanaasiani jäänud.


Facebook keeb nagu põrgukatel, kõik tahavad hirmsal moel päästa. Mis on iseenesest väga teretulnud.
Facebookis kirjutatakse koerale kuldne kuu selga, teadmata tema tegelikku iseloomu.
Arvata võib ,et ka lahkunud omanik EI TEADNUD oma koera tegelikku iseloomu kes on istunud ketis 8-10-12-14 a.

 1. Me võime ju väita ,et koer saab kassidega läbi, koer kes istub ketis?
 2. Väidetavalt koer tahab väga inimese lähedust ja nurub pai. Kõik ongi õige ,sinnamaale kui inimene rohkem ei silita ja paneb keelu.
 3. Väidetavalt koer kuulab sõna…ketis istudes? Tule siia? Kuidas koer käitub aga meie mõistes tavaolukorras, ketikoera jaoks uues ja võõras olukorras?
  Inimene kelle süda on õiges kohas ja tõesti soovib aidata looma, peab valmis olema.
 4. Juhul kui on omad loomad, siis kõigile osapooltele suutma tagada turvalise keskkonna, ka pikemas perspektiivis. Eraldi tuba ei ole pikema aegselt jatkusuutlik.
 5. Olema valmis ,et sellest koerast ei pruugi kunagi tulla seltskonna hing.
 6. Pühenduma 100%
 7. Koerale aega andma.
  Igast koerast saab asja ,on vaid vaja tema vajadustele vastavat keskķonda.

Arvestage ajakulu ja sellega, et just sellele koerale olete teie ainuke ja leppige mitte nii ideaalse loomaga nagu teile facebookis lubati. Käige kohal , vaadake omasilmaga ,proovige turvaliselt erinevaid situatsioone
Oma muredega jääte te üksi kui põrgukatel enam ei kee..unustatake koer ja teid, sest uued eutaneeritavad tulevad peale.


Ärge küsige nõu inimestelt kellel päriselus puudub kogemus, sest soovitus koerad, kellede kaalu vahe on ca 20kg kokku lasta, lausega “koerad panevad ise paika” lõppeb üldjuhul nõrgema koera surmaga.
See postitus ei ole tehtud mõttega inimesi ära peletada vaid panna mõtlema kas on võimalust pidada ka siis, kui see koer ei olegi nii kuldse kuuga.. et vältida vana ketikoera solgutamist, mis ei mõju looma psüühikale just kõikse paremini.


Kui elu oleks nii lill, siis varjupaikades ei oleks aedikuid, eraldusalasid, vaid koerad astuksidki väravatest sisse ja lippaksid koos liblikatega, rohelisel murul ringi.. kõik koos kuni surmani.

Leave A Comment